Київ-Б.Бистріца-Братіслава-Брно-Прага-Краків-Київ

 
 

Київ-Б.Бистріца-Братіслава-Брно-Прага-Краків-Київ

Автомобільна подорож Чехією, Словаччиною й Польщею, весна 2007Компанія - я, дружина й син. Ну й, звичайно, Ріочка :) 
29.04, 18:00 - виїзд з Києва. Рухаємось через Львів і Самбір на прикордонний перехід Малий Березний/Убля (Гусари, мовчати!!!). До кордону прибуваємо о 5:30 ранку, вже стоїть велика черга автомобілів. 
30.04, 09:00 ЕЕТ (08:00 СЕТ) - нарешті в"їжджаємо в Словаччину. Напрямок - Гуменне-Прешов, зупинок не робимо, бо попереду перша стратегічна мета - Банска Бистріца. Втім, за Прешовом таки зупиняємось на заправці купити наклейку, що дає право їздити швидкісними трасами, бо попереду в"їзд на першу з них. 
30.04, 14:30 - Банска Бистріца, перша велика зупинка (навіть з нічлігом). Місто невелике, але мене з ним пов"язує сила-силенна спогадів, тому після поселення в готель зразу виходимо на прогулянку з відвідуванням місцевих пивничок і ресторанчиків. Дня як і не бувало, о 9-й вечора холодний вітер з гір заганяє нас в теплий готельний номер. 
01.05, 08:00 - вирушаємо на Братіславу. Перша заправка за кордоном і перші емоції від чергового європейського подорожчання бензину. Із дорожніх вражень найсильніше - поліцейська засада на виїзді з містечка Нова Баня (не та, про яку ви подумали, "баня" словацькою означає "шахта"), в самому місті стоїть обмеження швидкості 40 км/год. Але завдяки строгому виконанню місцевих ПДР жодна поліція нам не страшна! :) бІльша частина дороги - швидкісна, їзда - просто суцільне задоволення. 
01.05, 10:30 - Братіслава. Не без труднощів, але все ж потрапляєм на стоянку біля торгівельного комплексу ІКЕА, де нас зустрічають приятелі. Далі все просто, їдемо за лідером і після недовгих кружлянь потрапляемо на Петржалку - найбільший братіславський житловий масив. Загальні вітання, обійми, поцілунки, оркестр, квіти і тд і тп :) 
БІльшу частину дня проводимо в прогулянці центром Братіслави. Ну й, звичайно, про пивнички не забули ;) 
02.05 - Поїздка до Девінського зАмку, однієї з найвизначніших пам"яток старовини в Словаччині. Місце крім зАмку цікаве ще й тим, що там Морава вливається в Дунай. Краєвиди з вершини пагорба просто захоплюючі! 
03.05, 09:00 - виїзд у напрямку на Чехію. По Братіславі страшенна тиснява, з міста вдається вибратись більш ніж через годину. Зате далі до самого кордону йде швидкісна траса. 
03.05, 11:30 - кордон, всі щасливі громадяни єдиної Європи проїжджають його не зупиняючись, просто опускають скло й показують свої паспорти. Ми ж змушені чекати, поки наше перетинання кордону зареєструють в чиїхось таємничих базах даних. Втім, займає це від сили хвилин десять. Далі на першій же заправці поповнюємо колекцію наклейок на лобовому склі ще й чеською. 
03.05, 12:30 - продовженням тієї ж швидкісної траси під"їжджаємо до Брно. Хтозна, коли ще тут будемо проїздити, тому вирішуємо зупинитись хоч на годинку, щоб пройтися історичним центром. 
03.05, 13:50 - сповнені враженнями від Брно, виїжджаємо далі на Прагу. Дорога - все та ж швидкісна траса, але вже бетонована. Колеса на стиках неприємно стукають. Доводиться звикати... 
03.05, 15:00 - попереду видніється Прага. Маленька дозаправка, й в"їжджаємо в місто. Ну й дав же я маху! Спланував проїзд Прагою через її самісінький центр. Затори, затори. Втім, навіть затори чеські дуже відрізняються від наших. Народ їде спокійно, в п"ять рядів на двох смугах не тулиться. Завдяки цьому дуже легко давати дорогу спецтранспорту (нам довелося це робити двічі). Лівий ряд зсовується вліво, правий - вправо, і утворюється проміжок, достатній для проїзду автомобіля. 
03.05, 16:45 - нарешті, вирвавшись із суцільних заторів, робимо ще кілька поворотів, проїжджаємо з десяток перехресть, і ось він, готель, де ми проведемо три ночі. Поселяємось (навіщось в нас беруть 100 доларів в якості застави, хоч номер і так вже сплачено), змиваємо долрожній бруд і поринаємо в Прагу. Починаємо з найближчої до нас її частини - Празького замку. Вже поночі знаходимо корчму з пивом і місцевою кухнею, тож з вечерею проблем немає. 
04.05 - велика прогулянка Прагою від Градчан через Празький замок, Малу Страну, Карлов міст в Старе Місто. Погода як на замовлення, сонечко, теплінь. Дня як не бувало, сил теж не залишилось. 
05.05 - продовжуємо ознайомлення з містом з тієї точки, де закінчили напередодні. Знову Старе Місто, вихід назад до Карлового Мосту на закупівлю сувенірів, далі в напрямку на Нове місто, далі вздовж набережної на Вишеград. Звідти на метро - до Жижкова, подивитися зблизька на телевежу з повзаючими по ній немовлятами. Вже на зворотньому шляху (поверталися трамваєм) почався дощ. Що не кажіть, небесна канцелярія до нас прихильна. 
06.06 - зранку вибираємося з готелю, знаходимо стоянку поблизу Празького замку й використовуємо свій останній день перебування в Празі з максимальною ефективнісью. Відвідуємо монастирську пивничку, де подають пиво власного виготовлення, спостерігаємо урочисту зміну караулу в замку ополудні, гуляємо парками навколо замку. Все ж пора на виїзд. 
06.06, 18:30 - прощальні закупівлі в сміховському TESCO, напаковування багажнику, і прощай, Праго! Нам на Градєц Кральове. 
06.06, 20:30 - кордон з Польщею. Традиційне чекання, поки прикордонники занесуть дані до комп"ютеру. Привіт, торгівельна націє! :) Обабіч дороги суцільними рядами стоять обмінники, магазинчики, заправки. Такого досі ми ще не бачили ніде. 
06.06, 22:30 - помічаю рекламний щит з надписом "Camping", звертаю. Незважаючи на пізній час, суцільну темряву й явний несезон, нас зустрічають дуже гостинно. Доки оформлююсь, нам вже підготували й прогріли конвекторами скромний, але затишний номер в кемпінговому будиночку. Всі троє заснули практично моментально. 
07.06, 08:00 - знову гарна сонячна погода. Робимо прогулянку територією, виявляється, кемпінг стоїть на березі озера (можливо, штучного?). Тут же яхт-клуб. Спеціально задля нас (!) в паб прийшла його господиня, заспана, але привітна. Снідаємо, прощаємось з хазяями й виїжджаємо на Краків. 
07.06, 10:00 - виїжджаємо на швидкісну трасу, яка доведе нас до самісінького Кракова. Правда, по дорозі буде ще два пункти сплати проїзду, на кожному треба віддати 6 злотих. Зате наклейок купувати не потрібно. 
07.06, 12:30 - Краків. Залишаємо машину на стоянці, яку я запримітив ще в минулий приїзд до Кракова. На випадок, якби там не виявилося вільного місця, був і запасний варіант у вигляді платної стоянки. Гуляємо по місту до самого вечора. Неприємний для мене сюрприз - виявляється, жвава торгівля сувенірами й народний фаст-фуд на Ринковій площі - це виключно різдвяні атрибути, які потім прибирають, звільняючи місце для туристів і карет. Ну що ж, ми все одно знайдемо місце, де нас пригостять справжнім бігосом :) 
07.06, 19:00 - прощальні закупівлі в місцевому супермаркеті (обана, серед місцевих і імпортних пив гордо красується наша Оболонь!), від"їзд на батьківщину. Зразу за Краковом потрапляємо в затор. Не дуже швидко тут будують дороги, ті ж самі об"їзди й тимчасові містки ми долали ще півроку тому. Тільки ближче до Тарнова дорога, нарешті, стала придатною для нормальної їзди. За Ярославом з"їжджаємо на дорогу місцевого значення. Що ближче до кордону, то більше якість покриття нагадує українську :) 
08.06, 02:00 СЕТ (03:00 ЕЕТ) - ось вона, Батьківщина, у вигляді прикордонного переходу Устилуг! Стаю в чергу автомобілів, хвилин через 10 виявляється, що тут стоять лише поляки, а я можу їхати взагалі без черги. Приймають хоч і без оплесків, але й без зайвої тяганини. Далі дорога лежить на Луцьк - Рівне - Житомір - Київ. 
08.06, 10:00 - ось і Київ. Речі залишаємо в багажнику, а самі відсипатись.

 

Фотозвіт про поїздку: sergya.io.uaСоздан 15 апр 2011  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником